Personnel

Management

Olemme täällä sinua varten, ota yhteyttä!

Sari Niemi

Executive Director

050 562 4869

sari.niemi@tradenomi.fi

Suvi Kautto

Executive Assistant

020 155 8805

suvi.kautto@tradenomi.fi

Legal services

Lakiasioissa autamme sinua kaikissa työ- ja virkasuhteeseesi liittyvissä kysymyksissä. Annamme myös työttömyysturva- ja palkkaneuvontaa.

Niina Riipinen

Legal Counsel, Head of Team

020 155 8801

lakiasiat@tradenomi.fi

Katriina Matinhelmi

Advisor, salary and unemployment counseling

020 155 8807

katriina.matinhelmi@tradenomi.fi

Tomás O´Shaughnessy

Legal Counsel

020 155 8811

lakiasiat@tradenomi.fi

Sinikka Strömmer

Legal Counsel

020 155 8808

lakiasiat@tradenomi.fi

Viivi Osala

Legal Counsel

Perhevapaalla

Services

Palvelumme takaavat laadukkaan asiakaskokemuksen ja kehitämme niitä jatkuvasti vastaamaan jäsentemme tarpeita.

Tomi Kouva

Head of Services

020 155 8813

tomi.kouva@tradenomi.fi

Jori Karjalainen

Advisor, regional activities, digital services

044 555 2638

jori.karjalainen@tradenomi.fi

Pilvi Nybom

Advisor, career and welfare services

040 567 5034

pilvi.nybom@tradenomi.fi

Aleksi Rankka

Project Manager

045 651 3026

aleksi.rankka@tradenomi.fi

Päivi Tenhunen

Assistant

020 155 8812

paivi.tenhunen@tradenomi.fi

Anna Sirviö-Hautala

Advisor

Perhevapaalla

Lobbying

Vaikuttamistyön ja edunvalvonnan kautta luomme maailman parasta työelämää ja osaamista tradenomeille tärkeistä lähtökohdista.

Ville-Veikko Rantamaula

Director

040 832 66 82

ville-veikko.rantamaula@tradenomi.fi

Elin Blomqvist-Valtonen

Advisor, public sector, equality, employee wellbeing, international affairs, consulting sector

040 775 3040

elin.blomqvist-valtonen@tradenomi.fi

Henna Hirvonen

Advisor, education, industrial policy, employment

040 768 1365

henna.hirvonen@tradenomi.fi

Joonas Kopra

Advisor, commercial, finance and IT sector, shop steward coordination

050 407 4876

joonas.kopra@tradenomi.fi

Julia Lauren

Advisor, IT services sector, insurance sector

Perhevapaalla

Communications

Viestinnässä tuotamme monipuolisia sisältöjä ja materiaaleja kaikkiin kanaviimme. Ylläpidämme ja kehitämme viestintäkanavia ja -työkaluja.

Anu Väätäjä

Communications Director

020 155 8802

anu.vaataja@tradenomi.fi

Maarit Laakso

Communications Specialist

040 350 5975

maarit.laakso@tradenomi.fi

Helna Luoto

Communications Assistant

050 476 1194

helna.luoto@tradenomi.fi

Students of Business and Technology

Tradenomiopiskelijat edustaa opiskelijajäseniämme.

Eemeli Rajala

Advisor, student affairs; Chief Executive, Students of Business and Technology

040 7565 644

eemeli.rajala@tradenomi.fi

Sampo Riikonen

Advisor, student affairs

050 5644 947

sampo.riikonen@tradenomi.fi

Member services

Legal Services

Mon-Thu 9-16, Fri 10-16

020 155 8815

lakiasiat@tradenomi.fi

Member services

Mon-Thu 9-16, Fri 10-16

020 155 8803

jasenasiat@tradenomi.fi

Membership fees and discounts, becoming a member, updating membership information

Salary counseling

Mon-Thu 9-16, Fri 10-16

020 155 8800

palkkaneuvonta@tradenomi.fi

Unemployment counseling

Mon-Thu 9-16, Fri 10-16

020 155 8800

tyottomyysturva@tradenomi.fi