Henkilöstö

Yleisjohto

Olemme täällä sinua varten, ota yhteyttä!

Sari Niemi

Toiminnanjohtaja

050 562 4869

sari.niemi@tradenomi.fi

Suvi Kautto

Johdon assistentti

020 155 8805

suvi.kautto@tradenomi.fi

Lakiasiat

Lakiasioissa autamme sinua kaikissa työ- ja virkasuhteeseesi liittyvissä kysymyksissä. Annamme myös työttömyysturva- ja palkkaneuvontaa.

Niina Vettensola

Lakiasiainjohtaja

020 155 8801

lakiasiat@tradenomi.fi

Salla Hakoköngäs

Työsuhdeneuvoja

020 155 8809

lakiasiat@tradenomi.fi

Katriina Matinhelmi

Erityisasiantuntija, palkka- ja työttömyysturvaneuvonta

020 155 8807

palkkaneuvonta@tradenomi.fi

tyottomyysturva@tradenomi.fi

Jere Vuorio

Työsuhdejuristi

020 155 8811

lakiasiat@tradenomi.fi

Laura Järvelä

Työsuhdejuristi

Vanhempainvapaalla

Viivi Osala

Työsuhdejuristi

Vanhempainvapaalla

Palvelut

Palvelumme takaavat laadukkaan asiakaskokemuksen ja kehitämme niitä jatkuvasti vastaamaan jäsentemme tarpeita.

Aleksi Rankka

Asiakaskokemuspäällikkö

045 651 3026

aleksi.rankka@tradenomi.fi

Pilvi Nybom

Ura- ja työhyvinvointipalveluiden päällikkö

040 567 5034

pilvi.nybom@tradenomi.fi

Iiro Rauhala

Alue- ja tapahtumakoordinaattori

040 128 3956

iiro.rauhala@tradenomi.fi

Päivi Tenhunen

Palvelukoordinaattori

020 155 8812

paivi.tenhunen@tradenomi.fi

Jori Karjalainen

Kehityspäällikkö, Opintovapaalla

Vaikuttaminen

Vaikuttamistyön ja edunvalvonnan kautta luomme maailman parasta työelämää ja osaamista tradenomeille tärkeistä lähtökohdista.

Ville-Veikko Rantamaula

Edunvalvontajohtaja

040 832 6682

ville-veikko.rantamaula@tradenomi.fi

Joonas Kopra

Erityisasiantuntija, finanssi- ja kaupan ala

050 407 4876

joonas.kopra@tradenomi.fi

Jenni Lakso

Asiantuntija, teknologiateollisuus ja taloushallintoala, luottamusmiestoiminta

050 321 8982

jenni.lakso@tradenomi.fi

Julia Lauren

Erityisasiantuntija, tieto- ja vakuutusala

050 376 2240

julia.lauren@tradenomi.fi

Harri Westerlund

Erityisasiantuntija, julkinen sektori, luottamusmiestoiminta

040 839 5909

harri.westerlund@tradenomi.fi

Viestintä

Viestinnässä tuotamme monipuolisia sisältöjä ja materiaaleja kaikkiin kanaviimme. Ylläpidämme ja kehitämme viestintäkanavia sekä -työkaluja. Vastaamme tutkimuksesta ja tiedontuotannosta kaiken toimintamme perustaksi.

Anu Väätäjä

Viestintäjohtaja, päätoimittaja

050 372 7395

anu.vaataja@tradenomi.fi

Helna Luoto

Viestinnän asiantuntija, jäsenviestintä, verkkoviestintä

050 476 1194

helna.luoto@tradenomi.fi

Julietta Murden

Viestintäassistentti

050 556 6639

julietta.murden@tradenomi.fi

Anna Sirviö-Hautala

Kehityspäällikkö, tutkimustoiminta ja tiedontuotanto, opinnäytetyöyhteistyö

050 466 7917

anna.sirvio-hautala@tradenomi.fi

Tradenomiopiskelijat

Tradenomiopiskelijat edustaa opiskelijajäseniämme.

Juha Hämäläinen

Opiskelija- ja nuorisoasiantuntija, Tradenomiopiskelijoiden toiminnanjohtaja

050 543 9226

juha.hamalainen@tradenomi.fi

Waltteri Kolkka

Opiskelija-asiantuntija

050 323 4129

waltteri.kolkka@tradenomi.fi

Palvelut

Työsuhdeneuvonta

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8815

lakiasiat@tradenomi.fi

digijuristi.tradenomi.fi

Jäsenasiat

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8803

jasenasiat@tradenomi.fi

Jäsenmaksut, liittymiset, alennushakemukset, jäsentietojen muutokset

Palkkaneuvonta

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8800

palkkaneuvonta@tradenomi.fi

Työttömyysturvaneuvonta

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8800

tyottomyysturva@tradenomi.fi