Henkilöstö

Yleisjohto

Olemme täällä sinua varten, ota yhteyttä!

Sari Niemi

Toiminnanjohtaja

050 562 4869

sari.niemi@tradenomi.fi

Suvi Kautto

Johdon assistentti

020 155 8805

suvi.kautto@tradenomi.fi

Lakiasiat

Lakiasioissa autamme sinua kaikissa työ- ja virkasuhteeseesi liittyvissä kysymyksissä. Annamme myös työttömyysturva- ja palkkaneuvontaa.

Niina Riipinen

Lakiasiainjohtaja

020 155 8801

lakiasiat@tradenomi.fi

Katriina Matinhelmi

Erityisasiantuntija, palkka- ja työttömyysturvaneuvonta

020 155 8807

katriina.matinhelmi@tradenomi.fi

Tomás O´Shaughnessy

Työsuhdejuristi

020 155 8811

lakiasiat@tradenomi.fi

Sinikka Strömmer

Työsuhdejuristi

020 155 8808

lakiasiat@tradenomi.fi

Viivi Osala

Työsuhdejuristi

Perhevapaalla

Palvelut

Palvelumme takaavat laadukkaan asiakaskokemuksen ja kehitämme niitä jatkuvasti vastaamaan jäsentemme tarpeita.

Tomi Kouva

Asiakaskokemusjohtaja

050 321 9589

tomi.kouva@tradenomi.fi

Jori Karjalainen

Kehityspäällikkö, asiakaskokemuksen kehittäminen ja asiakassuhdemarkkinointi

044 555 2638

jori.karjalainen@tradenomi.fi

Pilvi Nybom

Kehityspäällikkö, ura- ja työhyvinvointipalvelut

040 567 5034

pilvi.nybom@tradenomi.fi

Aleksi Rankka

Projektipäällikkö

045 651 3026

aleksi.rankka@tradenomi.fi

Anna Sirviö-Hautala

Kehityspäällikkö, aluetoiminta ja verkostot, digitaaliset palvelut, tutkimustoiminta

050 466 7917

anna.sirvio-hautala@tradenomi.fi

Päivi Tenhunen

Palvelukoordinaattori

020 155 8812

paivi.tenhunen@tradenomi.fi

Vaikuttaminen

Vaikuttamistyön ja edunvalvonnan kautta luomme maailman parasta työelämää ja osaamista tradenomeille tärkeistä lähtökohdista.

Ville-Veikko Rantamaula

Edunvalvontajohtaja

040 832 66 82

ville-veikko.rantamaula@tradenomi.fi

Sanna Frisk

Erityisasiantuntija, taloushallinto- ja IT-ala

050 532 9070

sanna.frisk@tradenomi.fi

Henna Hirvonen

Erityisasiantuntija, koulutus-, elinkeino- ja työllisyyspolitiikka, yhteiskuntavaikuttaminen

040 768 1365

henna.hirvonen@tradenomi.fi

Joonas Kopra

Erityisasiantuntija, finanssi- ja kaupan ala, luottamusmiestoiminta

050 407 4876

joonas.kopra@tradenomi.fi

Elin Blomqvist-Valtonen

Erityisasiantuntija, julkinen sektori, tasa-arvo, työhyvinvointi, kv-asiat

Perhevapaalla

Julia Lauren

Erityisasiantuntija, tieto- ja vakuutusala

Perhevapaalla

Viestintä

Viestinnässä tuotamme monipuolisia sisältöjä ja materiaaleja kaikkiin kanaviimme. Ylläpidämme ja kehitämme viestintäkanavia ja -työkaluja.

Anu Väätäjä

Viestintäjohtaja, päätoimittaja

020 155 8802

anu.vaataja@tradenomi.fi

Maarit Laakso

Viestintäpäällikkö, jäsenviestintä, verkkosivut

040 350 5975

maarit.laakso@tradenomi.fi

Helna Luoto

Viestintäkoordinaattori, tapahtumien ja aluetoiminnan viestintä

050 476 1194

helna.luoto@tradenomi.fi

Tradenomiopiskelijat

Tradenomiopiskelijat edustaa opiskelijajäseniämme.

Eemeli Rajala

Opiskelija- ja nuorisoasiantuntija, Tradenomiopiskelijoiden toiminnanjohtaja

040 7565 644

eemeli.rajala@tradenomi.fi

Sampo Riikonen

Opiskelija-asiantuntija

050 5644 947

sampo.riikonen@tradenomi.fi

Palvelut

Työsuhdeneuvonta

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8815

lakiasiat@tradenomi.fi

Jäsenasiat

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8803

jasenasiat@tradenomi.fi

Jäsenmaksut, liittymiset, alennushakemukset, jäsentietojen muutokset

Palkkaneuvonta

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8800

palkkaneuvonta@tradenomi.fi

Työttömyysturvaneuvonta

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8800

tyottomyysturva@tradenomi.fi