Henkilöstö

Yleisjohto

Ville-Veikko Rantamaula

Vt. toiminnanjohtaja, yksikönjohtaja

040 832 66 82

ville-veikko.rantamaula@tradenomi.fi

Suvi Kautto

Johdon assistentti

020 155 8805

suvi.kautto@tradenomi.fi

Aleksi Rankka

Projektipäällikkö

045 651 3026

aleksi.rankka@tradenomi.fi

Vaikuttamisyksikkö

Ville-Veikko Rantamaula

Vt. toiminnanjohtaja, yksikönjohtaja

040 832 66 82

ville-veikko.rantamaula@tradenomi.fi

Elin Blomqvist-Valtonen

Asiantuntija, julkinen sektori, tasa-arvo, työhyvinvointi, kansainvälisyys, liikkeenjohdon konsultointiala

040 775 3040

elin.blomqvist-valtonen@tradenomi.fi

Henna Hirvonen

Asiantuntija, koulutus, elinkeinopolitiikka, työllisyys

040 768 1365

henna.hirvonen@tradenomi.fi

Joonas Kopra

Asiantuntija, kaupan ala, finanssiala, tietoala, luottamusmiestoiminta

050 407 4876

joonas.kopra@tradenomi.fi

Lakiyksikkö

Niina Riipinen

Työsuhdelakimies, tiiminvetäjä

020 155 8801

lakiasiat@tradenomi.fi

Tomás O´Shaughnessy

Työsuhdelakimies

020 155 8811

lakiasiat@tradenomi.fi

Sinikka Strömmer

Työsuhdelakimies

020 155 8808

lakiasiat@tradenomi.fi

Viivi Osala

Työsuhdelakimies

Perhevapaalla

Palveluyksikkö

Tomi Kouva

Palvelu- ja kehitysjohtaja

020 155 8813

tomi.kouva@tradenomi.fi

Katriina Matinhelmi

Asiantuntija, palkka- ja työttömyysturva-asiat

020 155 8807

katriina.matinhelmi@tradenomi.fi

Jori Karjalainen

Asiantuntija, aluetoiminta, digitaaliset palvelut, myynnin ja markkinoinnin tradenomit

044 555 2638

jori.karjalainen@tradenomi.fi

Pilvi Nybom

Ura- ja työhyvinvointipalveluiden vetäjä

040 567 5034

pilvi.nybom@tradenomi.fi

Päivi Tenhunen

Toimistoassistentti

020 155 8812

paivi.tenhunen@tradenomi.fi

Anna Sirviö-Hautala

Asiantuntija

Perhevapaalla

Viestintäyksikkö

Anu Väätäjä

Viestintäjohtaja, päätoimittaja

020 155 8802

anu.vaataja@tradenomi.fi

Maarit Laakso

Viestinnän asiantuntija

040 350 5975

maarit.laakso@tradenomi.fi

Helna Luoto

Viestintäassistentti

050 476 1194

helna.luoto@tradenomi.fi

Tradenomiopiskelijat

Eemeli Rajala

Opiskelija- ja nuorisoasiantuntija, Tradenomiopiskelijoiden toiminnanjohtaja

040 7565 644

eemeli.rajala@tradenomiopiskelijat.fi

Sampo Riikonen

Opiskelija-asiantuntija

050 5644 947

sampo.riikonen@tradenomiopiskelijat.fi

Palvelut

Työsuhdeneuvonta

ma-to klo 9.00-16.00, pe 10.00-16.00

020 155 8815

lakiasiat@tradenomi.fi

Jäsenasiat

Jäsenmaksut, liittymiset, alennushakemukset, jäsentietojen muutokset

020 155 8803

jasenasiat@tradenomi.fi

Palkkaneuvonta

ma-to klo 9.00-16.00, pe 10.00-16.00

020 155 8800

palkkaneuvonta@tradenomi.fi

Työttömyysturvaneuvonta

ma-to klo 9.00-16.00, pe 10.00-16.00

020 155 8800

tyottomyysturva@tradenomi.fi