Henkilöstö

Yleisjohto

Olemme täällä sinua varten, ota yhteyttä!

Sari Niemi

Toiminnanjohtaja

050 562 4869

sari.niemi@tradenomi.fi

Suvi Kautto

Johdon assistentti

020 155 8805

suvi.kautto@tradenomi.fi

Lakiasiat

Lakiasioissa autamme sinua kaikissa työ- ja virkasuhteeseesi liittyvissä kysymyksissä. Annamme myös työttömyysturva- ja palkkaneuvontaa.

Niina Riipinen

Lakiasiainjohtaja

020 155 8801

lakiasiat@tradenomi.fi

Laura Järvelä

Työsuhdejuristi

020 155 8809

lakiasiat@tradenomi.fi

Katriina Matinhelmi

Erityisasiantuntija, palkka- ja työttömyysturvaneuvonta

020 155 8807

katriina.matinhelmi@tradenomi.fi

Riikka Patoharju

Työsuhdejuristi

020 155 8811

lakiasiat@tradenomi.fi

Viivi Osala

Työsuhdejuristi

Vanhempainvapaalla

Palvelut

Palvelumme takaavat laadukkaan asiakaskokemuksen ja kehitämme niitä jatkuvasti vastaamaan jäsentemme tarpeita.

Tomi Kouva

Asiakaskokemusjohtaja

050 321 9589

tomi.kouva@tradenomi.fi

Jori Karjalainen

Kehityspäällikkö, aluetoiminta ja verkostot, tapahtumatekniikka ja -alustat

050 357 7880

jori.karjalainen@tradenomi.fi

Pilvi Nybom

Ura- ja työhyvinvointipalveluiden päällikkö

040 567 5034

pilvi.nybom@tradenomi.fi

Aleksi Rankka

Projektipäällikkö

045 651 3026

aleksi.rankka@tradenomi.fi

Päivi Tenhunen

Palvelukoordinaattori

020 155 8812

paivi.tenhunen@tradenomi.fi

Vaikuttaminen

Vaikuttamistyön ja edunvalvonnan kautta luomme maailman parasta työelämää ja osaamista tradenomeille tärkeistä lähtökohdista.

Ville-Veikko Rantamaula

Edunvalvontajohtaja

040 832 66 82

ville-veikko.rantamaula@tradenomi.fi

Henna Hirvonen

Erityisasiantuntija, koulutus-, elinkeino- ja työllisyyspolitiikka

050 304 0987

henna.hirvonen@tradenomi.fi

Joonas Kopra

Erityisasiantuntija, finanssi- ja kaupan ala, luottamusmiestoiminta

050 407 4876

joonas.kopra@tradenomi.fi

Jenni Lakso

Asiantuntija, teknologiateollisuus ja taloushallintoala

050 321 8982

jenni.lakso@tradenomi.fi

Julia Lauren

Erityisasiantuntija, tieto- ja vakuutusala

050 376 2240

julia.lauren@tradenomi.fi

Harri Westerlund

Erityisasiantuntija, julkinen sektori, luottamusmiestoiminta

040 839 5909

harri.westerlund@tradenomi.fi

Viestintä

Viestinnässä tuotamme monipuolisia sisältöjä ja materiaaleja kaikkiin kanaviimme. Ylläpidämme ja kehitämme viestintäkanavia sekä -työkaluja. Toteutamme ja kehitämme markkinointia. Vastaamme tutkimuksesta ja tiedontuotannosta kaiken toimintamme perustaksi.

Anu Väätäjä

Viestintäjohtaja, päätoimittaja

020 155 8802

anu.vaataja@tradenomi.fi

Maarit Laakso

Viestintäpäällikkö, jäsenviestintä, verkkosivut

040 350 5975

maarit.laakso@tradenomi.fi

Helna Luoto

Viestintäkoordinaattori, tapahtumien ja aluetoiminnan viestintä

050 476 1194

helna.luoto@tradenomi.fi

Anna Sirviö-Hautala

Kehityspäällikkö, tutkimustoiminta ja tiedontuotanto, markkinointi

050 466 7917

anna.sirvio-hautala@tradenomi.fi

Tradenomiopiskelijat

Tradenomiopiskelijat edustaa opiskelijajäseniämme.

Eemeli Rajala

Opiskelija- ja nuorisoasiantuntija, Tradenomiopiskelijoiden toiminnanjohtaja

040 7565 644

eemeli.rajala@tradenomi.fi

Waltteri Kolkka

Opiskelija-asiantuntija

050 323 4129

waltteri.kolkka@tradenomi.fi

Palvelut

Työsuhdeneuvonta

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8815

lakiasiat@tradenomi.fi

digijuristi.tradenomi.fi

Jäsenasiat

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8803

jasenasiat@tradenomi.fi

Jäsenmaksut, liittymiset, alennushakemukset, jäsentietojen muutokset

Palkkaneuvonta

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8800

palkkaneuvonta@tradenomi.fi

Työttömyysturvaneuvonta

ma-to klo 9-16, pe 10-16

020 155 8800

tyottomyysturva@tradenomi.fi